Az egyetem autonómiája jelenti a minőségi felsőoktatás egyik legfőbb biztosítékát, ezért annak megőrzése elengedhetetlen. A Semmelweis Egyetem Szenátusa ezt az autonómiát gyakorolta múlt heti döntésével is. Az egyetemen folyó kutatómunka bázisa a doktori képzés, ami nemzetközileg is elismert. A PhD hallgatók több éves rendkívül koncentrált munkával érik el eredményeiket, amiket nemzetközi lapokban publikálnak. A munka végeredményét jelenti a sikeresen megvédett disszertáció. Ennek a kemény eredményes munkának a hitelét rontja bármilyen és bármikor is írt plágium eltűrése. Ezért egyetértünk és kiállunk a Szenátus múlt heti döntése mellett, hogy visszavette Schmitt Pál kisdoktori címét, hiszen egyértelműen igazolást nyert, hogy kisdoktori dolgozata nagy terjedelmű szövegazonos fordításon alapult.

Tulassay Tivadar professzor egész életét az igényes gyógyító, oktató és kutató munka jellemezte. Klinika igazgatóként, majd rektorként minden beosztottjától is ezt várta el és az ahhoz szükséges feltételeket is megteremtette. Irányítása alatt a Semmelweis Egyetem több évszázados elismertségét nem csak megőrizte, hanem azt szinte minden területen tovább is fejlesztette. Nagy erőt igénylő munkájában mindig segítette konzervatív értékrendje, hite és humánuma. Fájlaljuk, hogy a napi politika, behatolva az egyetem falai közé, meggátolta abban, hogy az elmúlt kilenc év igen eredményes rektori munkáját méltó keretek között zárja le. Munkásságát azonban még akkor is értékelni fogják, amikor már az elmúlt hetek eseményei már senkinek sem lesznek az emlékezetében.

Oktatók és hallgatók a Semmelweis Egyetemről