Több éves hagyományt követve ismét összeült a rangos zsűri, hogy kiválassza a megvalósításra legérdemesebb pályamunkákat, melyek a Semmelweis Egyetem és Magyar Képzőművészeti Egyetem közötti együttműködés eredményei. A szakmai zsűriben részt vettek a két egyetem professzorai, mesterei, valamint a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus képviselője.

Igencsak nehéz helyzetben voltak a zsűritagok, hiszen 16 darab pályamunka közül kellett kiválasztaniuk a négy nyertes domborművet. A kvalitásos alkotások különböző megfogalmazásban készültek, de a nyertes művek osztatlan sikert élveztek a zsűri körében. Így a Bálint Péter (alkotó: Magyari Balázs), Krompecher Ödön (alkotó: Hitter Magdolna), Romics László (alkotók: Bobály Dávid, Demcsák Dóra Vanda), illetve Szabó László (alkotók: Frank Balázs, Dobrovits Alexandra) professzorokat mintázó domborműveket javasolták megvalósításra, a két utóbbi esetében további döntést követően.

A zsűri tagjai: dr. habil. Kőnig Frigyes (rektor, MKE), dr. Szél Ágoston (általános rektorhelyettes, SE), dr. Karádi István (dékán, SE – ÁOK), dr. Fejérdy Pál (dékán, SE – FOK), dr. habil. Farkas Ádám (professor emeritus, MKE – Szobrász Tanszék), dr. Karmó Zoltán (mb. tanszékvezető, MKE – Szobrász Tanszék), dr. Glasz Tibor (egyetemi tanár, SE – I. Sz. Patológiai Intézet), dr. Krajsovszky Gábor (egyetemi adjunktus – SE – Szerves Vegytani Intézet), dr. Monos Emil (professor emeritus, SE – Klinikai Kísérleti Kutató- és Humán Élettani Intézet), dr. Rosivall László (egyetemi tanár, SE – Kórélettani Intézet), dr. Spät András (professor emeritus, SE – Élettani Intézet), dr. Vasas Edit tanácsos (Magyar Művelődési és Képzőművészeti Lektorátus).

A következő professzorokat ábrázoló pályamunkák készültek: Bálint Péter, Hársing László, Kovách Arisztid, Krompecher Ödön, Romics László, Schranz Dénes, Szabó László, Zalai Károly.

K. I.