Fotó: attekovacs.com

Kapcsolódva az Orvos-, Fogorvos- és Gyógyszerésztudományi Diákköri Konferenciához, idén először nemzetközi TDK konferenciát is rendeztek a Semmelweis Egyetemen. A megnyitón dr. Kellermayer Miklós tudományos, innovációs és nemzetközi kapcsolatokért felelős rektorhelyettes egy Szent-Györgyi Albert idézettel köszöntötte a három földrészről érkező résztvevőket: „Látni, amit mindenki lát, és közben arra gondolni, amire még senki”. Ezeknek a szavaknak fontos üzenete van mindannyiunk számára, ez a kutatóvá válás ars poetica-ja – jegyezte meg. Mint hangsúlyozta: az előadással érkező fiatalok fontos útra léptek a kutatóvá válás felé, vagy legalábbis afelé, hogy kapcsolatba kerüljenek azzal, mit is jelent a tudományos kutatás.

Dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem Tudományos Diákköri Tanácsának elnöke kiemelte: idén először rendez az egyetem nemzetközi TDK-konferenciát, ezt az Európai Unió Magiszter programja teszi lehetővé. A konferenciára öt különböző területről fogadtak be mintegy negyven előadást, három földrész tíz egyeteméről érkeztek diákok. DP