Jelenleg nincsenek lejárt szállítói számlák, október végére a Semmelweis Egyetem fizetőképessége elérte azt a szintet, hogy megszűnt a lejárt adósságállománya – tájékoztatta honlapunkat dr. Ivády Vilmos, gazdasági-műszaki főigazgató. Mint hangsúlyozta: ez egyrészt a szervezeti egységek fegyelmezett gazdálkodásának, a likviditás-menedzselési munkának és a különböző belső intézkedéseknek – így például a nyári öt százalékos keretcsökkentésnek – köszönhető. Ezek mellett fontos megemlíteni, hogy mindig ősszel érkeznek be a külföldi hallgatók oktatásából származó bevételek, amelyeket átmenetileg szintén a lejárt tartozások kiegyenlítésére lehetett fordítani – tette hozzá. Szintén a közelmúltban indult el a nagyobb európai uniós pályázatokkal összefüggő, már korábban benyújtott elszámolások kifizetése.

Dr. Ivády Vilmos

A klinikai központ hiánya is jelentősen csökkent. Ehhez részben hozzájárult az október elején az egészségbiztosítótól kapott többletforrás is. Miniszteri döntés alapján összesen 3 milliárd forintot osztott ki az egészségügyi szolgáltatók között nagyobb részben teljesítményarányosan az egészségbiztosító. A keretből a Semmelweis Egyetem részesült a legnagyobb mértékben, mintegy 250 millió forintnak megfelelő súlyszámot kapott. Ez ugyanakkor valójában egy visszamenőlegesen kifizetett pénz, az összeg mögött már korábban elvégzett, de más keretekből finanszírozott teljesítmények állnak – hívta fel a figyelmet dr. Ivády Vilmos, aki abban bízik, hogy a klinikai központ egy milliárdos hiánya év végére szintén teljesen ledolgozható. DP