A Semmelweis Egyetem Központi Könyvtára részt vett a Magyar Könyvtárosok Egyesületének (MKE) 43. Vándorgyűlésén júliusban Pécsett. A konferencia kiemelt témája volt a tudás, tanulás, műveltség – könyvtárosok a jövő szolgálatában.

A műszaki könyvtáros szekcióban három előadás hangzott el a SE Központi Könyvtára részéről. Először Batiz Judit, a központi könyvtár szolgáltatásvezetője tartott előadást az „Orvosi könyvtárak szolgáltatásai” címmel, ezt követően Szluka Péter, informatikai vezető beszélt a könyvtárosok oktatási-képzési feladatairól. Végül Orosz Noémi, a könyvtár PR vezetője számolt be a Semmelweis Tudáshálózat elnevezésű TÁMOP pályázat eredményeiről.

Az előadásokat online közvetítették, a videóanyagok és prezentációk hamarosan elérhetők lesznek a könyvtár honlapján.

T-Sz.Sz.

TÁMOP-3.2.4-09/1/KMR-2010-0023