Hazánkban először került megrendezésre egész napos rendezvény formájában a Von Hippel-Lindau betegség valamennyi lényeges vonatkozásának megbeszélését célul kitűző tudományos rendezvény. A szimpózium a II. Belgyógyászati Klinika és a Magyar VHL Társaság szervezésében valósult meg. A rendezvényen előadást tartottak a hazai társegyetemeknek a ritka betegségekben szenvedők ellátásában illetékes vezető szakemberei (Pfliegler György, Melegh Béla). A szimpózium díszvendége Hartmut Neumann professzor (Freiburgi Egyetem) volt, aki a von Hippel-Lindau-szindróma és az örökletes phaeochromocytomák ill. familiaris paraganglioma szindrómák nemzetközi hírű szaktekintélye. Előadások hangzottak el a betegség patobiokémiájáról (Sasvári Mária), epidemiológiájáról (Farkas Viktor), pathológiájáról (Sápi Zoltán), neurológiai (Bereczki Dániel), neuroradiológiai diagnosztikájáról (Barsi Péter), idegsebészeti (Czirják Sándor), és szemészeti kezeléséről (Récsán Zsuzsa, Balázs Ezsébet). A szimpózium további előadói a betegség patológiai diagnosztikáját (Sápi Zoltán), urológiai (Szendrői Attila), radiológiai (Jakab Zsuzsa), sebészeti (Langer Róbert és Horányi János), intervenciós radiológiai (Doros Attila), valamint onkológiai gyógyszeres kezelésének (Sréter Lídia) vonatkozásait érintették. A szimpózium szervezői és egyben moderátorai a betegség endokrinológiai, genetikai diagnosztikai és betegvezetési kérdéseit érintették (Igaz Péter, Patócs Attila, Tóth Miklós).