Hagyományteremtő céllal hirdette meg az egyetem az első Semmelweis Egyetem Bora Országos Borversenyt az idei évben.

A Dr. Tulassay Tivadar rektor úr elnökletével megalakult Bíráló Bizottság a fiatal (45. életévét be nem töltött), magyar, egyéni bortermelők, és bortermelő vállalatok borászainak palackozott minőségi borait, valamint palackozott különleges minőségű borainak nevezését várta

A nevezési határidő lezártáig a 4 kiírt kategóriában 36 borászat összesen 87 bort nevezett a versenyre.

A győztes borok kiválasztására május 28-án került sor. A 17 tagú zsűri munkájában dr. Stubnya Gusztáv főigazgató (Stratégiai, Működésfejlesztési és Igazgatásszervezési Főigazgatóság), dr. Kupcsulik Péter igazgató, egyetemi tanár (I. sz. Sebészeti Klinika), Rockenbauer Zoltán művészettörténész, dr. Geiszt Miklós egyetemi adjunktus (Élettani Intézet), dr. Szabó Attila egyetemi adjunktus (I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika), dr. Veres Gábor egyetemi adjunktus (I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika), Herczeg Ágnes borszakértő, Kántor Endre borszakértő, Vajda Róbert borszakértő, Vörös Attila újságíró (Metropol), Domonkos Attila borász, minősített borbíráló (Dobogó pincészet, Tokaj), Bolyki János borász (Bolyki Szőlőbirtok, Eger), Bárdos Sarolta borász (Tokaj Nobilis, Tokaj), Horkay András borszakértő (Tabáni Terasz), Bende Richárd ügyvezető igazgató (Balaton Borgaléria), Pihelevics Tibor üzletvezető (Bortársaság) valamint dr. Freund Tamás akadémikus vett részt.

A zsűri a közel fél napos kóstolási ceremónán „vakon” ízleltet meg a benevezett borokat, és a végső döntés értelmében a nap végére a 4 kiírt kategóriában kiosztotta a „Semmelweis Egyetem Bora 2010” címet.

Rendezvény fehérbor kategória:

Tornai Pincészet: Mineraux Balatoni Zenit (2009)

Borpalota Kft: Fríz Mátrai Muscat Otonell (2008) ezüst minősítés

Csóbor Pincészet: Olaszrizling (2009) bronz minősítés

Rendezvény vörösbor kategória:

Bolyki Pincészet: Indián nyár (2007)

Etyeki Kúria Borgazdaság: Magyar Vándor (2007)     ezüst minősítés

Villány Szársomlyó Kft: Merlot (2008) bronz minősítés

Prezstizs fehérbor kategória:

Bolyki Pincészet: Metatéma (2007)

Borpalota Kft: Fríz Mártai Hárslevelű (2008) ezüst minősítés

Tornai  Pincészet: Nagy-somlói (2007) bronz minősítés

Presztizs vörösbor kategória:

Luka Pincészet: Cabernet Sauvignon (2007)

Maul Pincészet: Taurus Cuveé (2006) ezüst minősítés

Maul Pincészet: Cabernet Sauvignon (2007) bronz minősítés

A díjátadó ceremóniára 2010. június 3-án, a Semmelweis Szalon keretében került sor. A hangulatos estén a vendégek megízlelhették a kategória-győztes borokat, megismerhették megalkotóikat. A hangulat további fokozásáról Orbán Judit jazz énekes, Rácz Roland jazz zongorista, valamint a Borvirág Zenekar hangulatos bordalai gondoskodtak.

050

A győztesek mellett elismerésben részesült Sebestyén Csaba borász is, aki Grádus (2006) nevű boráért rektori különdíjat kapott.

Köszönjük valamennyi nevezőnek, hogy boraikkal képviseltették magukat a rendezvényen, és szívből gratulálunk a győzteseknek!

Külön köszönjük Toronyi Zsuzsa borszakértő munkáját, aki a borverseny teljes lebonyolítását irányította!

A díjátadásról képek a galériában.