Immár ötödik alkalommal zsűrizett a Semmelweis Egyetem és a Magyar Képzőművészeti Egyetem az Epreskertben. A két egyetem közötti együttműködés keretében kiírt pályázatra idén 11 pályamunkát adtak be a Magyar Képzőművészeti Egyetem szobrász szakos hallgatói, melyből 7 mű kerül megvalósításra. A nyertes alkotások Kerpel-Fronius Ödön, Balogh Károly, Magyar Pál és Végh Antal professzorokat mintázzák, esetenként egyazon professzort mintázó több munka is elnyerte a zsűritagok egyöntetű tetszését.

IMG_6501 másolata

A zsűri tagjai: dr. habil. Kőnig Frigyes, dr. Tulassay Tivadar, dr. Karádi István, dr. Fejérdy Pál, dr. Merkely Béla, dr. Szabó László, dr. habil. Farkas Ádám, dr. habil. Jovánovics György, valamint Vasas Edit tanácsos asszony.

A nyertes hallgatók: Freund Éva, Hermán Aliz, Hitter Magdolna, Magyari Balázs és Plank Attila.