A Semmelweis Egyetem Gyógyszerészeti Intézetének 70 éves fennállását 2005. december 16-án ünnepélyes körülmények között ünnepelték meg a Gyógyszerésztudományi Karon. A Jubileumi Ünnepségen megjelent Egyetemünk Rektora, a Gyógyszerésztudományi Kar Dékánja, számos egyetemi reprezentáns, továbbá a IX. kerület Polgármestere, több akadémikus, illetve társegyetemek illusztris vendégei, valamint a szakma nagyszámú reprezentánsa. A családias hangulatú ünnepségen, a hetven éves Intézet tantermében, megjelentek a Gyógyszerészeti Intézet régi és jelenlegi munkatársai. Az ünnepi köszöntések és beszéd után számos kitüntetést adtak át. Az ünnepség Hőgyes Endre és Mozsonyi Sándor professzorok fali szobrainak koszorúzásával folytatódott, amit a felújított Intézet bemutatása zárt. Az évforduló tiszteletére reprezentatív kivitelben készült emlékkönyvet vehettek át az ünnepség résztvevői, valamint jubileumi emlékplakett is készült a jeles esemény alkalmából.

Az eseményről részletesebben itt olvashat

A képen balról jobbra: dr. Gyéresi Árpád, dr. Gegessy Ferenc,
Dr. Görög Sándor, dr. Noszál Béla, dr. Tulassay Tivadar, dr. Klebovich Imre, dr. Magyar Kálmán és dr. Falkay György