A Semmelweis Napi megemlékezések július elsején 9 órakor kezdődtek, a Semmelweis Múzeumban, amelynek épületében egyetemünk névadója született. Beszédett mondott dr. Paulin Ferenc, a II. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika igazgatója. Ezután Tulassay Tivadar rektor úrral közösen megkoszorúzták az udvaron található emléktáblát.

A program az Üllői út 26. udvarán található Semmelweis szobor koszorúzásával folytatódott 11 órától. Itt dr. Szánthó András, az I. sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika docense méltatta a neves elődöt.

Ezután Tulassay Tivadar rektor úr, és Kopper László rektor-helyettes valamint Éger István a Magyar Orvosi Kamara elnöke helyezte el koszorúját.

Az évzáró ünnepség a Nagyvárad Téri Elméleti Tömbben 13 órakor kezdődött.
A megjelentek dr. Mátyus Péter professzor ünnepi beszédét hallgathatták meg, majd kitüntetéseket és a kinevezéseket adtak át.

Kinevezés

Dr. Kádár Anna professzor asszony 2005. augusztus 31-én leköszön a Külföldi Hallgatók Titkársága igazgatói megbízásáról. A titkárság új igazgatója dr. Kollai Márk professzor úr, társigazgatója dr. Ligeti Erzsébet professzor asszony lesz 2005. szeptember 01-től.

Kitüntetések

Az Egyetemi Tanács a tanszékvezetésről 2005. június 30-án leköszönő intézetigazgatóknak arany pecsétgyÚrÚt adományozott:
Dr. Spät András professzor úrnak (ÁOK, Élettani Intézet)
Dr. Vincze Zoltán professzor úrnak (GYTK, egyetemi Gyógyszertár, Gyógyszerügyi Szervezési Intézet)

Leköszönés:

Dr. Zoltai József a főiskolai kar, Orvostechnikai és Számítástechnikai Tanszékének igazgatója 2005. június 30-án köszönt le ezirányú megbizatásáról.

Professor Emeritus Az Egyetemi Tanács az Egyetem 5 nyugállományba vonult egyetemi tanárának ítélte oda a Professor Emeritus címet:
Dr. Anderlik Piroska egyetemi tanár (ÁOK, Orvosi Mikrobiológiai Intézet)
Dr. Kádár Anna egyetemi tanár (ÁOK, II. sz. Pathológiai Intézet)
Dr. Lozsádi Károly egyetemi tanár (ÁOK, Kardiológiai Tanszék)
Dr. Monos Emil egyetemi tanár (ÁOK, Klinikai Kísérleti Kutató- és Humán Élettani Intézet)
Dr. Vígh Béla egyetemi tanár (ÁOK, Humánmorfológia és Fejlődésbiológiai Intézet)

Az Egészségügyi Miniszter által adományozott kitüntetések:

Batthyány-Stratmann László díjban részesültek:
Dr. Acsády György egyetemi tanár, igazgató (ÁOK, Ér- és Szívsebészeti Klinika)
Dr. Romics Imre egyetemi tanár igazgató (ÁOK, urológiai Klinika)

Díszoklevelet kaptak:
Dr. Károlyi György ny. egyetemi tanár (Egészségtudományi Főiskola, majd az ÁOK Közegészségtani Intézetének munkatársa)