2005. április 14-én 15 órakor
az I. sz. Gyermekklinika tantermében
tart előadást Böjte Csaba ferences szerzetes
a Dévai Árvaház és Gyermekvédelmi Központ megalapítója.

2005. április 14-én 15 órakor

az I. sz. Gyermekklinika tantermében

tart előadást Böjte Csaba ferences szerzetes

a Dévai Árvaház és Gyermekvédelmi Központ megalapítója.

A rendezvény védnöke Mádl Dalma Asszony

A „dévai csoda” 1992-ben kezdődött, amikor a dévai utcákon éhesen és piszkosan kóborló árva gyermekek kérésére valaki egy öleléssel válaszolt. Böjte Csaba ferences szerzetes és az árva gyerekek leverték az elhagyott, romos dévai kolostor lakatjait és lépésről lépésre, új otthont teremtettek maguknak. Ahogy a szükség növelte az itt élő gyermekek számát, úgy lett a szomszédos panelházakból nevelőcsaládok otthona, óvoda, a kolostorból iskola….

Mára már 8 gyermekotthon épült szerte Erdélyben Böjte atya alázatos és kitartó munkája nyomán, s a jószándékú, segítőkész emberek adományaiból. Több mint 500 árva, nehézsorsú, szegény gyermek nevelkedik Csaba testvér intézményeiben.

Szeretettel hívunk és várunk mindenkit Csaba testvér előadására, ahol az árva gyermekek közt végzett missziójáról, szolgálatáról és hivatásáról beszél.

Dr. Pászthy Bea

gyermekpszichiáter