2005. március 16-án írták alá az úgynevezett PPP (Private-Public-Partnership) program keretében megvalósuló felsőoktatási magánbefektetői megállapodásokat a kormányzat, a felsőoktatási intézmények illetve a magánbefektető csoportok képviselői. Az elképzelések szerint 2004. és 2010. között mintegy 175 milliárd forint áramlik a magyar felsőoktatásba, melyet az intézmények felújítására és új kollégiumok építésére fordíthatnak. A Semmelweis Egyetem részéről Tulassay Tivadar rektor vett részt az ünnepélyes aláíráson. Egyetemünkön a PPP programok illetve a különböző pályázatokon elnyert támogatások segítségével 2010-ig közel 18,1 milliárd forint értékű fejlesztési program valósulhat meg.

További részletek a Semmelweis Egyetem újság 2005/ 5. számában lesznek olvashatóak.

Forrás: Semmelweis Egyetem újság szerkesztőség