A konferencia célja az Egészségbiztonság Nemzeti Laboratórium (RRF-2.3.1-21-2022-00006) projekt keretében kifejlesztett TÉR-EPI szakrendszer szélesebb körben történő bemutatása.
A térepidemiológia az elmúlt évtizedekben egyre nagyobb szerepet kapott a fertőző és nemfertőző betegségek halmozódásainak, valamint járványok vizsgálatában. A térepidemiológiai kutatások segítségével jobban megérthetjük, hogy a földrajzi halmozódások hátterében milyen társadalmi és környezeti tényezőket állhatnak.
A TÉR-EPI térképes adatbázisa segíti annak vizsgálatát, hogy Magyarország különböző részein milyen az emberek egészségi állapota. Vannak „egészségtérképeink”, amelyek megmutatják, hol találhatók azok a földrajzi területek, ahol az átlagosnál több ember szenved és hal meg például szív-érrendszeri betegségekben vagy rosszindulatú daganatok miatt, mint máshol. A TÉR-EPI rendszer nemcsak szemlélteti ezeket a különbségeket, hanem támogat abban, hogy megértsük és feltárjuk az okokat, kockázatokat. Nélkülözhetetlen alapja lehet a helyi egészségügyi tervek kidolgozásának és segíti a beavatkozások hatékonyságának nyomon követését. Emellett hozzájárul a COVID-19 világjárvány közép- és hosszú távú egészségügyi hatásainak értékeléséhez is.
Várunk mindnek kedves érdeklődőt személyesen vagy akár online, hogy megismerjék ezt az interaktív, dinamikus rendszert, amely új dimenziót nyit a hazai epidemiológiában!
A regisztrációs felület és a részletes program ITT található.
RRF-2.3.1-21-2022-00006