Balassagyarmati Bekerülést támogató programunk célja a fiatalok támogatása és motiválása abban, hogy elinduljanak az egyetem felé vezető úton.  Ennek keretében számos eseménnyel színesítjük a 11.-12. évfolyamos fiatalok életét. Első körben egy egész napos tréning napon fognak részt venni az évfolyamok.  Erre a napra hívunk TÉGED is facilitátornak!

• a tréning nap az élménypedagógia módszerére épül  – ha megismerkednél ezzel a módszerrel, mindenképp tarts velünk
  • a feladatod egy segítő, támogató szerep – ha kipróbálnád, milyen jelen lenni ilyen formában egy csoport életében, mindenképp tarts velünk
  • egy jó példa vagy a fiatalok számára – ha készen állsz, hogy ezt megoszd velük mindenképp tarts velünk
  • a BEP után ez egy szuper találkozás újra a fiatalokkal!

Amit tőled kérünk az tavaszi félévben:

•
    • Részvétel a felkészítő alkalmon, melynek időpontja 2020. szeptember 19., szombat
    • Az ősz folyamán legalább 3 tréning napon facilitátorként jelen lenni

• Kapcsolódj be aprogramhoz tartozó  konferencia és tavaszi tábor szervezésébe, lebonyolításába

Ha felkeltettük az érdeklődésed küldd el az önéletrajzodat és bemutatkozó leveledet, a fenti feltételek figyelembevételével, a fiam-szucs.kata@semmelweis-univ.hu címre 2020. szeptember 16. 24:00-ig. Az önéletrajz tartalmi elemei:

• Évfolyam
  • Kar
  • Korábbi tapasztalatok csoportos foglalkozás helyzetekben (nem kötelező!)
  • Egyéb önkéntes munka vagy fizetett “terepmunka” (pl. Vöröskereszt, OVSZ)

Bemutatkozó leveledben a következő kérdésekre várjuk a választ:

• Számodra miért fontos a fiatalok jövőjének segítése?
  • Szerinted egyetemistaként hogyan tudnál jobban hozzájárulni a fiatalok pályaválasztási motivációjához?
  • Szerinted miért fontos a középiskolás, konkrétan a 11-12. évfolyamos korosztállyal kiemelten foglalkozni?