Elhunyt dr. Gottfried Heinisch, az Innsbrucki Egyetem Gyógyszerészi Kémiai Intézetének korábbi vezetője, a Semmelweis Egyetem díszdoktora.

Dr. Gottfried Heinisch 1991 és 1998 között vezette az Innsbrucki Egyetem általa létrehozott Gyógyszerészi Kémiai Intézetét. Nemcsak kiváló oktató és kutató, hanem melegszívű ember és kolléga is volt. Tanítványairól és kollégáiról mindig elismerően nyilatkozott és mindig nyitott szívvel fordult feléjük, segítő kezet nyújtva, amikor erre szükségük volt – írja az Innsbrucki Egyetem gyászközleményében. Tudományos érdeklődése igen sokoldalú volt; kutatásainak középpontjában a piridazin származékok vizsgálata és fejlesztése állt, mellyel nemzetközi téren is komoly tudományos elismerést szerzett. Dr. Gottfried Heinischet a Semmelweis Egyetem 2001-ben Honoris Causa címmel tüntette ki gyógyszerészeti kutatásában, illetve az oktatásban szerzett érdemeinek elismeréseként.

Forrás: Universität Innsbruck; Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága