Az egészség megőrzése, a betegség megelőzése és a gyógyítás terén kivételesen magas színvonalú, példaértékű eredményt elért tevékenysége elismeréseként Semmelweis Ignác-díjban részesült Dr. Nagy Zoltán, az Országos Klinikai Idegtudományi Intézet és a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika professor emeritusa.

A díjat Dr. Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere, Dr. Horváth Ildikó egészségügyért és Dr. Bódis József oktatásért felelős államtitkár adták át a Pesti Vigadóban megrendezett ünnepségen, ahol további egészségügyi és oktatási díjakat is kiosztottak. Dr. Nagy Zoltánnal, a Semmelweis Egyetem konzisztóriumának elnökével készült korábbi interjúnk ide kattintva olvasható.

Keresztes Eszter
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem

A cikket a Semmelweis Egyetem Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatósága tette közzé.