A Semmelweis Egyetem jövőre ünnepli fennállásának 250. évfordulóját, a jubileumra készülődve ezért 250 civilnek biztosítanak lehetőséget arra, hogy megtanulják az újraélesztés technikáját.

Az egyetem elkötelezett a prevenciós szemlélet kialakításában, és arra is szeretnék felhívni a figyelmet, hogy a heveny szívizom infarktus esetén csak az azonnal megkezdett újraélesztés mentheti meg a betegek életet, amit a mentők kiérkezéséig kell folytatni.

A kezdeményezéshez Herendi Péter futó története adta az ötletet, aki az október elején megrendezett Budapest Maratonon lett rosszul, de a gyorsan megkezdett újraélesztésnek és a Semmelweis Egyetemen elvégzett katéteres műtétnek köszönhetően szerdán kitűnő állapotban hagyhatta el a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikát.

A klinikán szervezett oktatásra online lehet jelentkezni. Az első 250 jelentkezőt a klinika e-mailben értesíti a képzés részleteiről. (FRISSÍTÉS: a helyek péntek délutánra beteltek.)

Kovács Eszter
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem