Átvette rektori megbízólevelét dr. Merkely Béla Áder János köztársasági elnöktől a Sándor-palotában. A Semmelweis Egyetem klinikai rektorhelyettesét, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika igazgatóját 2017. december 14-én, jelentős többséggel választotta rektorjelöltjének a Semmelweis Egyetem szenátusa.

A Nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény (Nftv.) értelmében a rektorjelölt személyéről szóló javaslatot az egyetem elküldi a fenntartónak. A rektori megbízásra vonatkozó javaslatot a szaktárca vezetője küldi meg a köztársasági elnöknek, aki 2018. július 1-jével 5 éves időtartamra bízza meg az új vezetőt. Dr. Merkely Béla ősszel mutatta be rektorjelölti programját a Semmelweis Egyetemen, akkor úgy fogalmazott: hallgató-, beteg- és munkatársközpontú intézményt kíván formálni az egyetemből.

Dr. Szél Ágoston jelenlegi rektor megbízása 2018. június 30-án jár le, és – mivel az Nftv. szerint adott felsőoktatási intézményben ugyanazon személy összesen legfeljebb két alkalommal kaphat rektori magasabb vezetői megbízást – tovább nem hosszabbítható meg.

Szintén átvette rektori megbízólevelét dr. Miseta Attila János egyetemi tanár (Pécsi Tudományegyetem), dr. Rovó László Róbert egyetemi tanár (Szegedi Tudományegyetem), dr. Józsa János Balázs egyetemi tanár (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem), dr. Gelencsér András egyetemi tanár (Pannon Egyetem) és dr. Bolvári-Takács Gábor egyetemi tanár (Magyar Táncművészeti Egyetem).

Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem

3kép