SECURE-WP2-F-logo_1A 65 év felettiek kardiovaszkuláris megbetegedéseinek másodlagos prevenciójára fókuszáló SECURE (Secondary Prevention of Cardiovascular Disease in the Elderly) kutatási projekt 11 konzorciumi partner, közöttük a Semmelweis Egyetem közreműködésével valósul meg az Európai Unió H2020 programján keresztül. A SECURE az első olyan klinikai vizsgálat, ami a 65 évnél idősebb, akut miokardiális infarktuson átesett páciensek szív- és érrendszeri betegségének másodlagos megelőzésével foglalkozik egy kombinált tabletta segítségével. A projekt fő célja, hogy bemutassa, mennyivel egyszerűbb és hatékonyabb egy kombinált, három hatóanyagot – atorvasztatint, acetilszalicilsavat, ramiprilt – tartalmazó tabletta alkalmazása a három hatóanyagot három különböző tablettában tartalmazó módszerrel szemben.

A projekt további résztvevőiről és eredményeiről folyamatos tájékoztatást ad a kutatási program weboldala.

Forrás: Innovációs Igazgatóság

A projekt az Európai Unió Horizont 2020 kutatási és innovációs program finanszírozása révén valósul meg a 633765 számú Támogatási Megállapodás szerint.