Április 20-án a Semmelweis Egyetemre látogatott a Malmöben működő orvosi központból egy 52 fős orvosokból, ápolókból és adminisztratív dolgozókból álló csoport, akik központjuk 50 éves évfordulóját az egyik magyar származású orvosnő kezdeményezésére Budapesten ünnepelték.
A malmöi orvosi központ a lundi egyetemmel szoros tudományos és szakmai együttműködésben áll. A vendégek megtekintették a Kardiológiai Központot és az I. Sz. Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézetet, ezen kívül vezetésen vettek részt a Belső Klinikai Tömb területén és az egyetem központi épületében. A csoporttal tartott a svéd vendégek meghívására az ISAS (International Student Association Of Semmelweis) két svéd hallgatója is.

Thurzó Orsolya