-Összeállt a keret! Van 5 saját utánpótlásunk, az érkezők közül pedig ketten is az UP-ból érkeztek. Mellettük Sedlmayer Tamás és Mészáros Csabi lesznek az idősebb generáció képviselői. Hogyan állsz ehhez a helyzethez? Mennyire számít nagy kihívásnak?

Tóth László:
Egyszerűnek és könnyűnek semmiképpen nem titulálnám a helyzetet, ahogy említetted te is sok a fiatal, egy teljesen új, „vegytiszta” csapattal indulunk neki ennek a felkészülésnek. Talán a nehéz helyett az izgalmas szót használnám erre, a kohézió felépítése, meg kell tapasztalnunk hogy milyen kapcsolatok alakulnak ki a játékosok között, ki hogyan áll a másikhoz. Azon leszünk hogy ez mihamarabb sikerüljön, tény hogy ebben egy lépéssel le vagyunk maradva, hiszen a csapat magja mindenhol meg szokott maradni – de ezért is izgalmas és érdekes feladat. Aztán beszélhetünk arról, hogy hogyan küzdjük le együtt a szembe kerülő nehézségeket… (nevet – szerk.)
-Van erre recept? Vagy szimplán megyünk előre, edzünk sok program, aztán várjuk az eredményt?
T.L.:
Először nyilván meg kell látnom azt, hogyan rezonál együtt a csapat, az erőnléti edzések után a taktikai elemek gyakorlásánál már egészen biztosan érzékelhető lesz az, amiről beszélek. Így nehéz lenne előre megítélni hogy mi fog történni. Természetesen ez nem egy „előre magyarázkodás” – szimplán nincs még semmilyen valós kép arról, hogy mennyire gyorsan csiszolódik össze a brigád a vízben. Részemről mindenki felé nagy a bizalom, egyelőre viszont víziók, elképzelések és tervek vannak. Azt gondolom hogy ez a játékosok szempontjából tud extrán érdekes lenni, hiszen új kapcsolatokat kell kiépíteni, megtalálni azt a formát a vízben akivel működni fog a kémia, így nem csak a csapat erősödik, barátságok is kialakulnak. Izgalmas év lesz, tudom ezt sokszor elmondtuk, de nem véletlenül!
Új lebonyolítási rendszer, új pálya méret, új szabályok, rengeteg változás. Mit gondolsz, ez kedvezni fog nekünk?
T.L.:
Én remélem ezt. Egyben nagyon nehéz lenne erre egy igennel, vagy nemmel válaszolni, bizonyos elemekben segítség lesz, ugyanakkor pontosan ugyanolyanok a változások minden csapatnak. Egyszerű ez, olyan mint az élővilágban olyan sok helyen: Aki hamarabb alkalmazkodik, az hamarabb fog érvényesülni.
A csapatkapitány ki lett már választva?
T.L.:
Nyilván a fejemben megvannak a potenciális jelöltek, természetesen az idősebb generáció tagjai közül kerül ki a megbízott. Sok apróságot kell figyelembe venni, sokat számít a kommunikáció, az hogy kit fogadnak el jobban. Azt kívánom hogy legyen ez a legnehezebb döntésem a csapat összerakásánál! (mosolyog – szerk.)
Hogyan állt össze a csapat? Tóth Márton ügyvezetővel együtt dolgoztatok rajta, ha jól tudom.
T.L.:
Az egész csapatban nyilván a lehető legjobb megoldást kerestünk minden posztra. Ne legyen félreértés ebből, a játékosokat kiválasztottuk, megkerestük, tárgyaltunk velük, dolgoztunk azért, hogy összerakjuk ezt a gárdát. Az, hogy később léptünk ki a piacra és hogy van egy fix keret amiből dolgozhatunk, teljesen rendben van. Építkezünk, sok fiatallal, szerintem ebből lehet egy ütőképes csapat, sok munkát kell belerakni és meg fogja hozni a gyümölcsét.Center poszton volt más is akit kerestünk, Sörivel (Tóth Kristóf) már dolgoztunk együtt még a COVID előtti OSC-ben. Ismerem, és a fejlődésével is tisztában vagyok, Klár Gerivel még nem volt szerencsém dolgozni, de nem véletlenül került a Vasasból hozzánk. Nekem kifejezetten az volt a szándékom hogy olyan emberekkel dolgozzunk együtt, akik felismerik a lehetőséget abban, hogy itt egy OB1-es klubban tudnak bizonyítani, építhetik a pályafutásukat, erősödhetnek egy rendezett háttérrel rendelkező klubban. A csapaton belül mind korban mind kvalitásban vannak különbségek. Azon leszünk hogy a fiatalok tanuljanak, az idősebbek pedig bizonyítsák azt, hogy itt a helyük.
Nem először vagy vezetőedző férfi OB1-ben, (az OSC-ben 2x beugrósként, Szentesen pedig egy évet töltött el – szerk.) mégis érzek benned egy különös kíváncsiságot. Jól érzem?

T.L.:
Igen, beugrósként másabb volt a helyzet – igazából egyszer jól sült el, egyszer kevésbé – de ez már a múlt. A lányokkal nyertem bajnokságot, így persze ott sikeresebbnek mondhatom magam de válaszolva a kérdésedre: Abszolút jó dolog, amikor Marci felkért, hogy folytassam itt vezetőedzőként pont azt éreztem hogy ha már „elém ugrott” ez a lehetőség akkor természetesen álljunk bele, hiszen nagyon tetszik az egész új rendszer. Persze ahogy ez a lehetőség létrejött az nem szimpatikus, de ez is a múlt, már ne bolygassuk.
…Viszont a „múltból” a stáb nagy része itt maradt.
T.L.:
Így van, Bisztró másodedzőként kézenfekvő volt hogy pályafutása végén járva az utánpótlás mellett segíti a munkámat, Balázs Miki egy nagyon jó UP edző aki videó elemzőként van feljegyezve de egy kiváló segítő számomra. Magabiztosan, alázattal állnak mindketten a munkához. Dávid természetesen többet foglalkozik majd a kapusokkal, az ő kvalitásait mind ismerjük játékosként, a kapusaink jó kezekben vannak! Fridvalszki Marcell a „konditerem ördöge” – nagyszerű szaktudásának köszönhetően jól látható a fejlődés, a pontosság és a következetesség. Azért emeltem ezt ki, mert a szárazföldi edzések mellett Marcell foglalkozik a vízi erőnléttel is, és egy sokkal magasabb szintű erőnléti szintet vizionálunk ennek köszönhetően. Talán a második legidősebb OB1-es edző vagyok, mégis nagyon szeretem az innovatív elképzeléseket. Nem tartom jó ötletnek ha visszanyúlunk, és próbáljuk bebizonyítani azt, hogy a 98-as vagy a 2012-es fiókban van az egyetlen megoldás. A sport változik, gyorsul, mint minden más, Marcell pedig egy kiváló szakember, ezt bizonyította az elmúlt években. Talán mindenki érti, hogy miért várjuk ilyen kíváncsian ezt a 25/26-os szezont! (mosolyog-szerk.)
A végére egy illetlenebb kérdés, de mégis mindenki erre kíváncsi, hanyadik helyet írnál alá most, ha lehetőséged lenne?
T.L.:
Van két válasz erre, van a vágyvezérelt gondolat – az új lebonyolítás miatt – az első 8-ban szeretnénk küzdeni a minél jobb helyekért. A realitásra pedigtérjünk vissza a 2.-3. forduló után. Egyszerűen ha egy csapatban 13-14 új játékos van, nem tudok reálisan értékelni, hamis jóslatokat pedig cseppet sem szeretnék tenni. A helyes válaszom: Természetesen minden mérkőzésen a győzelemért dolgozunk, másképp nem lennénk sportolók!
Köszönjük az interjút, eredményes felkészülést! A kondiban találkozunk!
T.L.:
Én ott leszek, a szurkolóknak pedig ugyanezt ajánlom! Augusztus végén találkozunk!
A Semmelweis OSC 2025/26-os játékos kerete:
A stáb összeállítása:
Vezetőség:
Elnök: Prof. Dr. Merkely Béla
Gazdasági vezető: Papp László
Pénzügyi felelős: Szíjjártó-Tihanyi Annamária
Testnevelési és Sportközpont vezető: Várszegi Kornélia
Ügyvezető, szakosztályvezető: Tóth Márton