7805. oldal
Foundation of the Faculty of Public Health at the university
Responding to the new challenges arising in the international higher education environment, the Senate of the university voted to establish the Faculty of Public Health.
6–7. oldal
A tehetség már az első egyetemi félévben felfedezhető
Harmadik ciklusban vezeti a Gyógyszerésztudományi Kart és 16. éve a Gyógyszerészi Kémiai Intézetet. Szervez, tárgyal, projekteket menedzsel, munkacsoportjában kutat. De munkájának legszebbik része, amikor a tanítványaival foglalkozhat. Noszál Béla professzor nemrégiben bekerült a kiváló tudományos diákköri nevelők közé.
8. oldal
U-BIOPRED EU/IMI-projekt
A súlyos asztma témában meghirdetett támogatás nyertes konzorciumában partnerként a Semmelweis Egyetem is részt vesz.
9. oldal
Ki segít a segítőknek?
Bár a gyógyítás az egyik legtöbb stresszel járó hivatás, mégsem terjedt még el széles körben a dolgozók ilyen irányú képzése. Túry Ferencet, a Magatartástudományi Intézet igazgatóját kérdeztük a témáról.
11. oldal
Védd Magad!! 2010
Februári lapszámunkban adtuk hírt az oltásokat népszerűsítő webfilmes pályázat meghirdetéséről, amire 73 sikeres alkotás érkezett. A nehéz dolgú zsűri meghozta és kihirdette döntését április 7-én, az egyetemi főépület aulájában rendezett sajtótájékoztatón.
13. oldal
Health and sport
György Szilágyi, Director of Semmelweis University’s Occupational Health Service, team doctor for the Hungarian under-20 football team, received the Gold Commemorative Medal for Hungarian Sport on 3 February.
14–16. oldal
Mediziner Cup
In diesem Jahr organisierte die Semmelweis Universität den nun bereits zum 38. Mal veranstalteten sportlichen Wettkampf der Medizinstudenten auf Landesebene. Als Austragungsort für die Wettkämpfe diente die Fakultät für Sport und Sportwissenschaften, die Unterkünfte lagen jedoch auch in diesem Jahr im „Fetenzentrum”, d.h. in Csillebérc.
17. oldal
Intercultural Day
Our university is staging an international day in the NET between 3–10 pm on 5 May. Teams can submit their entries to meisterwerke@gmail.com.
22. oldal
Ösztöndíjjal legendák nyomában
Hatodévesként, de talán már korábban is erősen foglalkoztatja a medikusokat a Hogyan tovább? kérdése. Ezalatt nem csupán a szakirány-választást értem, hanem hogy vajon a hazai rabigát egyértelműen feloldhatja-e a külföld Kánaánja? Póth Sándor írása.
23. oldal
Szuperszámítógép hazai orvosbiológiai kutatásokban Magyarország legerősebb tudományos célra használt szuperszámítógépes rendszerét mutatták be orvosbiológiai, bioinformatikai előadások kíséretében.
25. oldal
Bioinformatikai analízissel faggatott fehérjék
Az egyetemi TDK Konferencia februári díja csupán jelzi azt, amit a Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézetben már jó ideje tudnak, hogy Szabó G. Tamás komoly tudományos teljesítményekre képes.