7765. oldal
Empátiával a betegekért
A Semmelweis Egyetem Kardiológiai Központja nyerte el Az Év Kórháza 2009 internetes szavazás összes kategóriájának első díját. Merkely Béla igazgatót szólaltattuk meg a díj kapcsán.
6. oldal
Physiotherapy training in Lugano
Székhelyen kívüli gyógytornászképzés Luganóban
7. oldal
Chinese university in Hungary
For the first time in Hungary, Semmelweis University Faculty of Health Sciences (SE-ETK) signed an agreement of cooperation with Heilongjiang University of Chinese Medicine.
Magyarországon elsőként kötött együttműködési megállapodást a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kara a Heilongjiang Hagyományos Kínai Orvostudományi Egyetemmel.
9. oldal
Véralvadás részleggel bővült a Központi Laboratórium
Teljes üzemben megkezdte működést az I. Sz. Belgyógyászati Klinikán a Központi Laboratórium részlegeként a Hemosztázis Laboratórium. Részletekről a többi közt Domján Gyula egyetemi magántanárt kérdeztük.
11. oldal
Egyetemünk stratégiai menedzsmentje és annak gyakorlata
2003 elején az egyetem még komoly működési válsággal küzdött – innen indította visszatekintő összegző előadását Stubnya Gusztáv stratégiai főigazgató a Baráti Kör január 27-i klubdélutánján, melynek összefoglalóját közöljük.
12. oldal
Vom Dachboden zum zeitgemäßen Seziersaal
Im Sommer konnte im Anatomiegebäude mit den Arbeiten zur Gestaltung der neuen Seziersäle begonnen werden, und obwohl es Schwierigkeiten beim Bau gab, konnten sie dennoch im Herbst übergeben werden. Dank einer Investition in Höhe von rund 200 Millionen Forint studieren seit Semesteranfang 300 Studenten in den neuen Lehrsälen.
13. oldal
Egészség és sport
Szilágyi György, a Semmelweis Egyetem Foglalkozás-egészségügyi Szolgálat igazgatója a magyar U20-as labdarúgó-válogatott csapatorvosa február 3-án vette át a Magyar Sportért Emlékérem arany fokozatát.
14-16. oldal
TDK-konferenciák az egyetemen
A tanárok legszebb feladata a jövő vezető orvosainak és kutatóinak megtalálása és pályájukra állítása – mondta beszédében Tulassay Tivadar február 17-én reggel az Orvos-, Fogorvos- és Gyógyszerésztudományi Diákköri Konferencia megnyitóján a NET-ben. E lapszámunkban megjelentetjük a kitüntetett oktatók és diákok, valamint az első és második díjas diákkörös hallgatók névsorát.
17. oldal
Őssejt-kutatásban elmélyülve
Vraukó Katalin, az egyik idei kiváló diákkörös díjazott most végzett az Egészségtudományi Kar közegészségügyi-járványügyi felügyelő szakán, de mint mondja, még nem szeretné befejezni tanulmányait.
18. oldal
Szakorvosképzés kérdőjelekkel
Jogsértőnek és végrehajthatatlannak tartja a Magyar Rezidensszövetség a szakorvosképzés felvételi eljárását szabályozó végrehajtási rendelet tervezetét. Az egészségügyi kormányzat pedig nem tekinti a továbbiakban állami feladatnak az általános orvosok szakképzését.
20. oldal
Europa wurde auf sie aufmerksam
Als erste Ungarin und als einzige aus der Region Mitteleuropa gewann die PhD-Studetin im zweiten Studienjahr, Zsófia Tömböl, Ende April in Istanbul von der Europäischen Gesellschaft für Endokrinologie den Preis für Junge Forscher beim 11. Europäischen Endokrinologie-Kongress.
25. oldal
Tanatológia munkacsoport a Magatartástudományi Intézetben
2004-ben alakult meg a halál, haldoklás, gyász pszichológiai kérdéseivel és a súlyos betegeket ellátó egészségügyi dolgozók lelki egészségével foglalkozó kutatócsoport. Ők mutatkoznak be.