Egyetemünk úszócsapata nyerte a 2023-as Magyar Egyetemek és Főiskolák Országos Bajnokságát.

300 versenyző, 21 egyetem, 20 versenyszám. Az egyik legnívósabb egyetemi sportbajnokságon mérték össze tudásukat hallgatóink és versenyeztek a bajnoki érmekért nagy sikerrel, melyen egyetemünk az eddigi legnépesebb, 37 fős csapattal képviseltette magát. Az összesített pontversenyben csapatunk fölényesen győzedelmeskedett. Sikerünkhöz nem csak az alapos felkészülés de az összetartás, remek csapathangulat is hozzájárult.

Úszó MEFOB összetett eredmények (TOP 5)

1. Semmelweis Egyetem 150
  2. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem 118
    3. Debreceni Egyetem 112
    4. Budapesti Gazdasági Egyetem 107
    5. Budapesti Corvinus Egyetem 106

Semmelweis Egyetem egyéni eredmények

Az egyetem mind a hat karáról indultak hallgatók, amatőr illetve igazolt kategóriában, valamennyi képzési nyelvről.

Érmesek: összesen 19 érem született

I. hely:

• Juhász Kristóf (PAK III.): 50m hát, 100m hát

II. hely:

• Bíró Lili (ETK IV.): 50m gyors, 50m pillangó
  • Ilyés Laura (ÁOK II.): 50m hát
  • 4×100 női vegyes váltó A-csapat (Tubics Fanni, Halmai Blanka, Ilyés Laura, Lucca Kost)
  • Rufus Krüger (ÁOK II.): 100m mell
  • Juhász Dániel (ÁOK VI.): 200m vegyes

III. hely:

• Rufus Krüger (ÁOK II.): 50m mell
  • Lakner Dávid (ETK III.): 50m pillangó, 100m pillangó, 200m vegyes