2022. november. 09-én, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen került megrendezésre az idei egyetemi Földharc Bajnokság. 8 egyetem közel 70 hallgatója mérte össze erejét, felkészültségét a jó hangulatú versenyen.

A Semmelweis Egyetem 6 ÁOK-s hallgatója indult a megmérettetésen, összesen öt érmet szereztek Egyetemünknek: 66kg: Pál Péter III. hely, 83kg: Jász Márton: II. hely, 90 kg: Cseh András III. hely, 100 kg: Veres Szilárd I. hely, +100 kg: Osváth Bálint II. hely. A verseny várakozáson felül jól sikerült, jelentős számban vettek részt képzett küzdősportolók, mint Marci, aki több éves sikeres birkózó múlttal rendelkezik, illetve Veres Szilárd, akinek komoly Jiu-Jitsu sportmúltja van. Nagy örömünkre szolgál, hogy Péter, András és Bálint még csak 3 hónapja edzenek a Budapest Honvéd Sport Egyesület Birkózó szakosztályának termében, ennek ellenére kiváló küzdelmeket vívtak.

Az eddigi birkózó edzések mellett hamarosan lehetőség lesz jiu-jitsu edzések látogatására is, számolt be Dr. Mensch Károly, a Fogorvotudományi Kar Orális Diagnosztikai Tanszék adjunktusa, a Szakosztály technikai vezetője.

Említésre érdemes, hogy a Semmelweis Egyetemnek volt a leglelkesebb, legaktívabb szurkolótábora a nyolc egyetem közül!

Gratulálunk a versenyzőknek, illetve Pohorilyák Istvánnak és Nunajev Jusupnak, a BHSE birkózó edzőinek az elért sikerekhez!

9kép