A projekt vezetője Prof. Dr. Merkely Béla

Széchenyi-díjas magyar orvos, intervenciós kardiológus, sportorvos szakorvos, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika igazgatója, a Kardiológiai Tanszék és a Repülő- és Űrorvostani Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára, a Semmelweis Egyetem rektora. Az Egészségügyi Szakmai Kollégium Kardiológia Tagozatának elnöke, emellett a Magyar Rektori Konferencia Tehetséggondozási Bizottságának alelnöke, a Magyar Rektori Konferencia társelnöke. 2008-tól a Kardiológiai Szakmai Grémium, 2013-tól az ’Orvosi rehabilitáció a kardiológia területén’ ráépített szakmai képzést koordináló Grémium elnöke. Kiemelkedő tudományos kutatómunkát folytat, publikációit rangos magyar és nemzetközi folyóiratok közlik. 2021-ben jelent meg az életpályáját bemutató könyv Gyógyítás szívvel-lélekkel címmel a Lexica Kiadó gondozásában. Fő kutatási területei a szívelégtelenség nem gyógyszeres kezelése; új technikák az intervenciós kardiológiában; invazív és nem invazív képalkotási vizsgálatok szívelégtelenségben; szívritmuszavarok és akut koszorúér-szindrómák; sportkardiológia, élsportolók kardiológiai fejlesztése. Öt könyv, 71 könyvfejezet szerzője, 36 hazai tankönyvfejezet-részlet szerzője, csaknem 1300 cikket jegyez nemzetközi és magyar orvosi folyóiratokban. Kumulatív impakt faktora 6700 felett van, független idézeteinek száma közel 82 ezer.

A „Gyógyszercélpont felfedezés és újrapozícionálás” kutatócsoport egyik vezetője Prof. Dr. Radovits Tamás, klinikai főorvos,  egyetemi tanár, a  Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Kísérletes Kardiológiai és Sebészeti Műtéttani Tanszék tanszékvezetője. Prof. Dr. Radovits Tamás vezeti a Városmajori Klinika Juhász-Nagy Sándor Tudományos Kutatólaboratóriumát, amely Közép-Európa egyik legnagyobb és legfejlettebb tudományos műhelye a szív- és érgyógyászati kutatások területén.

„A COVID-19 fertőzés” kutatócsoport  – Prof. Dr. Vágó Hajnalka, klinikai főorvos, egyetemi tanár, az első női professzor a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika több mint 110 éves történetében, kardiológus és sportorvos szakorvos, a Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Sportorvostan Tanszékének tanszékvezetője, a Kardiológiai Tanszék oktatója, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Szív MR Munkacsoportjának vezetője.

A Budapest CRT study” kutatócsoport  – Dr. Kosztin Annamária, klinikai főorvos, egyetemi docens,  a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Pacemaker Műtőjének- és  CRT munkacsoportjának vezetője.

A „Budakalász Vizsgálat” kutatócsoportDr. Bagyura Zsolt István, egyetemi docens, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Kardiológiai Tanszékén dolgozik kutatóként, a 2023 novemberében megalakult, Klinikai Központhoz tartozó Klinikai Adatszolgáltató Intézet vezetője.

A „Súlyos aorta érintettség megelőzése Marfan-szindrómában és egyéb ritka kötőszöveti betegségekben” kutatócsoport Dr. Benke Kálmán, klinikai szakorvos, egyetemi docens, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Szívsebészeti Tanszéki Csoport kutató és gyakorló orvosa, a Magyar Marfan Alapítvány tagja, az Európai Referenciahálózat (ERN) ritka aorta betegségek magyar munkacsoportjának
 vezetője (VASCERN)..

A „Sejtterápiás kutatási program” kutatócsoport Prof. Dr. Földes Gábor egyetemi tanár, az MTA doktora, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Őssejtlaboratóriumának vezetője

A „Szívsebészetet támogató eszközök fejlesztése” kutatócsoport – Dr. Szilveszter Bálint és Dr. Lakatos Bálint Károly

Dr. Szilveszter Bálint kardiológus szakorvos, egyetemi adjunktus, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika SZÍV CT Kutatócsoport tagja

Dr. Lakatos Bálint Károly kardiológus szakorvos, egyetemi adjunktus, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Echokardiográfiás Kutatócsoport tagja

A „Strukturált leletezést támogató szoftverfejlesztés” kutatócsoport Dr. Assabiny Alexandra, kardiológus szakorvos, szakmai szakértő a Semmelweis Egyetem Klinikai Központ / Klinikai Adatszolgáltató Intézetében, szívtranszplantációs gondozást végző orvos, mentálhigiénés szakember

Kardiovaszkuláris és metabolikus kutatócsoport – Prof. Dr. Ferdinandy Péter

 az MTA doktora, a Semmelweis Egyetem tudományos és innovációs rektorhelyettese, a Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézet igazgatója, a Magyar Kísérletes és Klinikai Farmakológiai Társaság Elnöke, az Európai Kardiológusok Társaságának Alapkutatási Bizottságának tagja, a nemzetközi szívkutató társaság (ISHR) európai szekciójának korábbi elnöke.

Kardiovaszkuláris és metabolikus in vitro sejtkultúra csoport – Dr. Görbe Anikó Ph.D

 a SE Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézetének docense, aki több mint 15 éves tapasztalattal rendelkezik a szívizomsejtek és köztük az őssejtekből differenciáltatott szívizomsejtek iszkémia/reperfúziós vizsgálataiban. A sejtkultúra core facilitás laboratóriumának vezetőjeként tevékenykedik.

Prof. Dr. Ungvári Zoltán, a Népegészségtani Intézet igazgatója, az Öregedéstudományi Program vezetője, a GeroScience, a Journal of Gerontology és az American Journal of Physiology-Heart and Circulatory Physiology című nemzetközi szakfolyóiratokok fő- illetve társszerkesztője, az American Aging Association vezetőségi tagja, a szív és az érrendszer idősödéssel összefüggő megbetegedéseinek nemzetközi hírű szakértője.

Prof. Dr. Buzás Edit az MTA levelező tagja, a Semmelweis Egyetem Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézetének igazgatója, Széchenyi díjas kutató.