A viadalon 269 versenyző vett részt 9 nemzetiségből, 7 egyetemről, 30 szenior csapatból. A Semmelweis Egyetemet 56 fő képviselte, összesítésben az intézmény csapata a második helyen zárt.

Április 6-án rendezték meg az I. Semmelweis Rövidpályás Úszó Kupát (I. Semmelweis Swim Open), melynek különlegessége az volt, hogy a szenior versenyzők együtt indultak az egyetemistákkal, korosztályonként és kategóriánként külön értékelve.

A verseny azért született meg, hogy rövid pályás versenyzési lehetőséget biztosítson az amatőr egyetemista és főiskolás hallgatóknak a tavaszi félévben, illetve a szenior úszóknak, akik így nemcsak kapcsolatot alakíthattak a 25 év alatti korosztály sportolóival, de népszerűsíthették is a szenior úszást a következő generáció köreiben. Mindez érdekes, izgalmas hangulatot kölcsönzött a megmérettetésnek, amely a szenior szövetség által elfogadott hivatalos, ranglistás versenynek számít.

A viadalon 269 versenyző vett részt 9 nemzetiségből, 7 egyetemről, 30 szenior csapatból. A Semmelweis Egyetemet 56 fő képviselte. Az intézmény úszói 15 számban és 15 korcsoportban mérhették össze erejüket. A pontversenyben a Semmelweis csapata a 2. helyezést szerezte meg. A verseny főszervezője Doharné Buczkó Anikó, a Testnevelési és Sportközpont testnevelő tanára, aki két arany- és egy ezüstérmet nyert a versenyen.

A Semmelweis Egyetem eredményei

50 m gyorsúszás

1. hely: Balakrihnan Shakti (A kategória)

2. hely: Tubics Fanni (B kategória)

1. hely: Balakrishnan Shakthi (A kategória)

3. hely: Krüger Rufus (B kategória)

50 m hátúszás

1. hely: Andrási Zsófia (A kategória)
2. hely: Balakrishnan Shakthi (A kategória)

0-99 év korcsoport:
1. hely: Semmelweis Egyetem „A” (Bíró Janka, Schowtka Mila, Kost Lucca, Balakrishnan Shakthi)
2. hely: Semmelweis Egyetem „B” (Heinemann Anne, Deck Selina, Habermalz Clara, Rosok Julia)

4 x 50 m vegyesváltó

1. hely: Semmelweis Egyetem 1. (Juhász Kristóf, Kovács Kristóf, Tubics Fanni, Heitz Katalin)
2. hely: Semmelweis Egyetem „A” (Kost Lucca, Krüger Rufus, Schütz Constantin, Bíró Janka)

III. korcsoport:
2. hely: Semmelweis Egyetem III. ( Nagy Imre, Papp Zsuzsanna, Buczkó Anikó, Koltai Tamás)