A Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Kar, Önálló Radiológiai Részleg keretében megalakuló Anyagtudományi Kutató Központ (AKK) [Materials Science Research Institute=MSRI] célirányos képzettségű, interdiszciplináris együttműködésben járatos, nemzetközi elismertségnek örvendő kutatói gárdával kívánja ennek a mind vertikálisan, mind horizontálisan széles spektrumú tudást és jártasságot igénylő részszakmának magas szintű művelését folytatni. Kiemelten kíván foglalkozni a biokompatibilis és biomolekuláris anyagok, implantátumok és más hasonló anyagok jellemzésével, leképezésével és ésszerű tervezésével.
Célja, hogy a hazai környezetben úttörőként teljesítse a XXI. század technológiai-és ismeretanyagával szinkron magas színvonalú tudományos kutatást. A kutató munka nemcsak alapkutatást jelent, hanem célirányos alap és alkalmazott kutatás, valamint a kísérleti fejlesztés érdekében történik. Az AKK küldetésének tekinti az egyetemi kutatási eredmények ipari és üzleti hasznosítását.
Ez a tudományos műhely alapjául szolgál a fogorvosképzés graduális szintjének a kor igényeihez történő emelésében, továbbá, a posztgraduális képzés megalapításában és elindításában. Az AKK munkájában résztvevő munkatársak megszerzett tudásukat az oktatás különböző szintjein kamatoztatják.
A most megalakuló AKK kiemelt feladatként kezeli az anyagtudomány egy új koncepció szerint működő, nemzetközi hálózatának létrehozását, illetve abban való aktív részvételt, vezető szerepet. Ennek következtében, rövid idő alatt a világ neves anyagtani kutató műhelyei sorába kíván lépni.
A fenntartható fejlődés koncepcióját nagyon szigorúan kívánja saját működésében is követni, már indulásakor is oly módon, hogy az elmélet-alapú módszerek, aktivitásának alapját képezi. Ez a megközelítés költségkímélő, tudományos tervezés és szimuláció révén irányított anyagi tulajdonságok javítását jelenti. Ennek a szemléletnek köszönetően válhat az AKK a világon az első műhellyé, ahol fogászati anyag fejlesztése ezekkel az elvekkel történik.