SAJTÓMEGHÍVÓ

Tisztelt Szerkesztőség!

A Semmelweis Egyetem és az Alapítvány az Alapítványokért tisztelettel meghívja adományátadó rendezvényére.

Időpont: 2022. október 18., kedd 13.00 óra

Helyszín: Semmelweis Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Baross utcai részleg – Könyvtár 1. em (1088 Budapest, Baross utca 27.)

Ma Magyarországon minden 10. családot érinti a koraszülés. Az Alapítvány az Alapítványokért a „Plüss Kommandó Koraszülött Hadművelet” elnevezésű programjában a koraszülöttek gyógyításához speciális orvostechnikai eszközöket – egy ultrahang készüléket, egy különleges monitort és az ápoláshoz babafészek csomagokat – ad át.

Az adományt Nyilka Ildikótól, az alapítvány kuratóriumi elnökétől dr. Szabó Miklós, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikájának egyetemi tanára, a Neonatológiai Tanszéki Csoport vezetője veszi át.

Részvételi szándékát kérjük az hirek@semmelweis-univ.hu e-mail címen jelezze október 18-án 10-óráig.

A rendezvényen kötelező a szájat és az orrot is eltakaró maszk használata.