Az első gyermek megszületésekor a sikeres szoptatás nem mindig egy magától értetődő folyamat, sok édesanya megküzd azért, hogy babáját minél tovább táplálhassa anyatejjel. A Semmelweis Egyetem oktatóvideói gyakorlati segítséget nyújtanak a helyes mellre helyezés és mellre tapadás elsajátításában, illetve felkészítik az édesanyákat az anyatej megfelelő tárolása és eltarthatósága, valamint a felhasználhatósága kapcsán felmerülő helyzetekre is.

Augusztus 1-je az anyatejes táplálás világnapja, melynek során a szakemberek arra hívják fel a figyelmet, hogy a szoptatás folyamán a csecsemők a legtermészetesebb módon jutnak számukra megfelelő táplálékhoz, miközben annak testi-lelki fejlődésre gyakorolt hatását is megélik, hiszen a folyamat közismerten fájdalomcsillapító és bélmozgást fokozó-; kötődést segítő, vigasztaló, nyugtató és altató hatású.

A helyes mellre helyezés:

Az anyatej tárolása, eltarthatósága, felhasználása:

Szakértő: dr. Bagoly Anna Zsuzsa
Videó: Bartincki Tamara, Gál Bettina, Bálint Ábel, Kovács Eszter, Lefler Máté, Varga Zétény, Zsemlye Anita – Semmelweis Egyetem