Mi történik az antibiotikumok hatására a szervezetünkben? Mik azok a rezisztens baktériumok? Miért probléma, ha feleslegesen szedünk be antibiotikumot? A Semmelweis Egyetem animációs filmsorozatának negyedik részéből ez is kiderül.

Az ismeretterjesztő sorozat új epizódja elmagyarázza az antibiotikumok hatásmechanizmusát, előnyeit és hátrányait valamint bemutatja az antibiotikumoknak ellenálló rezisztens baktériumok kialakulását is. A legismertebb antibiotikumot, a penicillint 1928-ban fedezte fel Alexander Fleming. Ennek a gyógyszernek köszönhető, hogy ma már sokkal kevesebben halnak meg bakteriális fertőzésekben, mint 100 éve.

Az Antibiotikumok – Miért fontos az óvatosság című kisfilm itt tekinthető meg:

Az animációs filmet a Semmelweis Egyetem Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatóságának filmes csapata készítette (animáció: Gál Bettina). Az Antibiotikumok – Miért fontos az óvatosság szakmai lektora dr. Tábi Tamás, Gyógyszerhatástani Intézet.