A Semmelweis Egyetemen tavasz óta folyamatosak a szűrések, a munkatársak, a hallgatók és a betegek védelmében az egyetem területén mindenütt (irodákban, oktatási épületekben, kutatóhelyeken is) kötelező és folyamatos a maszkviselés, valamint a járványügyi szabályok betartása. Az egyetemen általában napi ezer-kétezer PCR vizsgálat történik, betegek, covid-19 tünetekkel érkezők, munkatársak, hallgatók, valamint olyan fekvőbetegek tesztelése zajlik, akiknél fennáll a légúti aeroszol képződés lehetősége a beavatkozások, vizsgálatok során pl. intubáció, hörgőtükrözés, stb. alkalmával. Ezen túlmenően a fekvőbeteg ellátásban érintett gyermek esetében az őket kísérő szülők tesztelését is végzi az egyetem. Az ilyen pácienseket a PCR eredmény érkezéséig elkülönítve, az ún. szürke zónában kezelik. A tünetekkel vagy igazolt beteg kontaktjaként, illetve betegség miatt otthon lévő munkatársak helyettesítése megoldott. A folyamatos hallgatói és dolgozói ingyenes PCR-vizsgálatoknak köszönhetően az oktatás és a betegellátás zavartalan és biztonságos. A műtők a megszokott rendben és kapacitással működnek.