Tisztelt Szerkesztőség!
Országos, reprezentatív COVID-19 szűrést végzett májusban a Semmelweis Egyetem vezetésével a négy hazai orvosképző egyetem, a KSH bevonásával és az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával. A H-UNCOVER vizsgálatsorozat célja, hogy pontos képet kapjunk az új típusú koronavírussal fertőzöttek és átfertőzöttek valós számáról, a járvány kiterjedéséről.

Tisztelettel meghívjuk Önöket sajtótájékoztatónkra, amelyen a H-UNCOVER májusi vizsgálatának végleges eredményét ismertetjük, az erről készült tudományos publikáció megjelenésével közel egy időben.

A sajtótájékoztató résztvevői:
Dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora
Mag Kornélia, a Központi Statisztikai Hivatal elnökhelyettese
Dr. Berényi Ervin, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnöke
Dr. Lengyel Csaba, a Szegedi Tudományegyetem Klinikai Központ elnöke
Dr. Sebestyén Andor, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ elnöke
Dr. Szabó Attila, a Semmelweis Egyetem Klinikai Központ elnöke
Dr. Vokó Zoltán, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Technológiaértékelő és Elemzési Központ igazgatója

Időpont: 2020. július 1. (szerda), 9:00
Helyszín: Semmelweis Egyetem (1085 Budapest, Üllői út 26., I. emelet 108., Semmelweis Szalon)

Felhívjuk a résztvevők figyelmét, hogy a sajtótájékoztatón a maszk használata kötelező!
Kérjük, részvételi szándékát jelezze legkésőbb 2020. június 29-én 15 óráig a hirek@semmelweis-univ.hu címen!