Áder János köztársasági elnök fővédnöksége és Horváth Ildikó államtitkár védnöksége alatt 2019. november 29-30-án I. Hatékony Egészségfejlesztési Konferencia címmel rendezvényt szervez a 250 éves Semmelweis Egyetem. A Semmelweis Egészségfejlesztési Központ által szervezett rendezvény célja, hogy kézzelfogható módon, gyakorlati oldalról közelítsünk az egészségfejlesztéshez. A fókuszban a személyesség, az egészséghez való személyes és felelősségteljes közelítés áll. Ennek jegyében hívunk civil szervezeteket Egészségfejlesztési Civil Expóra, szakembereket, érdeklődőket és egyetemi hallgatókat szakmai szimpózium plenáris ülésre és műhelymunkára, az orvos- és egészségtudományi egyetemek vezetőit egyeztetésre a népegészségtan oktatás aktuális kérdésköreinek megvitatására. Célunk az, hogy közösen tárjuk fel és mutassuk be azokat az újdonságokat, jó gyakorlatokat, ismereteket, amelyek segítségével a saját és közösségünk egészségét fejleszthetjük, tehetjük jobbá.

A rendezvényt Horváth Ildikó (EMMI, egészségügyért felelős államtitkár), Hankó Balázs (Semmelweis Egyetem, stratégiai és fejlesztési rektorhelyettes), valamint Ledia Lazeri (WHO Magyarországi Iroda vezetője) nyitja meg.

A konferencia megnyitója, valamint délelőtti, plenáris része sajtónyilvános.

Időpont: 2019. november 29. 9:00 – 9:30

Helyszín: Semmelweis Egyetem Elméleti Orvostudományi Központ, Aula
(1094 – Budapest, Tűzoltó utca 37-47.)

A részletes program a Semmelweis Egészségfejlesztési Központ honlapján érhető el.