A jól szervezett szakmai programoknak és az orvosi műszerpark folyamatos fejlesztésének köszönhetően a valaha mért legalacsonyabb, 4 ezrelék alatti szintet érte el a csecsemőhalandóság az elmúlt évben Magyarországon. Célzott programok segítségével azonban még több csecsemő életét lehetne megmenteni. Ennek lehetőségeiről sajtótájékoztatón számolnak be a területtel foglalkozó szakemberek az újszülötteket legnagyobb számban ellátó Semmelweis Egyetemen.

Sajtótájékoztató időpontja: 2017. március 21. kedd 13 óra
Helyszín: Semmelweis Egyetem I. számú Gyermekgyógyászati Klinika, 1083 Bókay utca 53-54. I. emelet (könyvtár)

Program:
13.00- 13.05 Köszöntő – Dr. Szabó Attila, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója

13.05 – 13.10 Koraszülöttek utánkövetése, korai fejlesztésük és integrálásuk a közösségbe – Dr. Kovács Tamás, a Magyar Gyermekorvosok Társaságának főtitkára

13.10-13.15 Hogyan lehet fenntartani a csecsemőhalandóság csökkenő tendenciáját? –  Dr. Szabó Miklós, az Egészségügyi Szakmai Kollégium Neonatológiai Tagozatának elnöke

A sajtótájékoztató után lehetőség van interjúkat és vágóképeket készíteni a PIC-en és a NIC-en .

Regisztráció a hirek@semmelweis-univ.hu címen. További információ a 06 30 269 6302-es telefonszámon kérhető.