Közép-magyarországi, társadalombiztosítás által finanszírozott PET-CT ellátó hely lett a Semmelweis Egyetem, egy új, világviszonylatban is kiemelkedően gyors képalkotású PET-CT beszerzésének és a kiemelt TB támogatásnak köszönhetően. A berendezés Budapest első állami kézben lévő PET-CT készüléke.

A PET-CT-nek elsősorban a daganatos betegségek diagnosztikájában van jelentősége, de fontos szerepet játszik az ideg- és elmegyógyászati kórképek, valamint a kardiológiai betegségek diagnosztikájában is.

Sajtótájékoztató időpontja: 2017. január 19. csütörtök 11.00

Helyszín: Semmelweis Egyetem Nukleáris Medicina Központ, 1082 Üllői út 78/A

Program:

11.00 – Köszöntő, Dr. Szél Ágoston, a Semmelweis Egyetem rektora

11.05 – A PET-CT hasznosítása a hazai orvosképzésben, Dr. Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára

11.10 – A PET-CT beszerzésének folyamata, Dr. Szász Károly, a Semmelweis Egyetem kancellárja

11.15 – A PET-CT szerepe a klinikumban, Dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem Klinikai Központjának elnöke, klinikai rektorhelyettes

11.20- szalagátvágás

11.25-től interjúk és vágóképek

Regisztráció a hirek@semmelweis-univ.hu címen. További információ a 06 30 269 6302-es telefonszámon kérhető.