Hogyan előzhetjük meg a fogszuvasodást és a fogágybetegségeket, hogyan hat a cukorbetegség a fogainkra, hogyan alakulnak ki a szájüregi daganatok? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre kaphatnak választ az érdeklődők és ki is próbálhatják a helyes fogmosási technikákat az Egészséges Száj Napján. A Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Karának épületében ezen a napon bárki részt vehet szájüregi rák és általános fogászati szűréseken is.

A Fogászati Prevenció Nap központi helyszíne:

Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Kar, Oktatási Centrum

Budapest, Szentkirályi u. 47, 1088

Időpont: 2016. március 18. péntek

Program:

Fogászati szűrés és szájhigiénés tanácsadás

időpont: 09:00-14:00

További részletes program erre a linkre kattintva pdf formátumban elérhető.

Rekordkísérlet: a legtöbb ember, aki egyszerre fogköztisztító fogkefét használ

időpont: 15:00-15:45

helyszín: Semmelweis Egyetem Elméleti Orvostudományi Központ, 1094, Budapest,                 Tűzoltó utca 37-47.

A program a nemzetközi  World Oral Health Day rendezvénysorozat keretében valósul meg, szervezői a Semmelweis Egyetem, a Magyar Fogorvostanhallgatók Egyesülete és a Magyar Orvosi Kamara Fogorvosok Területi Szervezete.