Ismét megnyílt a jelentkezés 2025. június 30-án a EUniWell Seed Funding pályázatára. Az immáron kilencedik felhívás célja, hogy a EUniWell egyetemi szövetség partneregyetemeinek oktatói, hallgatói és kutatói között olyan interdiszciplináris nemzetközi együttműködések jöjjenek létre, amelyek a társadalmi, mentális és fizikai jóllétet helyezik a középpontba.

A Seed Funding program a EUniWell (The European University for Well-Being) egyik zászlóshajó kezdeményezése, amely lehetőséget biztosít a konzorcium tagintézményeinek, hogy a hallgatóik, kutatóik és oktatóik közösen dolgozzanak ki olyan, a jóllét kérdéseihez kapcsolódó kezdeményezéseket, amelyek hosszú távon is fenntartható, kézzel fogható eredményeket teremtenek.

A június végén meghirdetett, 9. felhívásra szeptember 25-ig lehet jelentkezni, a pályázatok leadásának egyik legfontosabb feltétele, hogy a beadott projektben legalább négy EUniWell partneregyetem dolgozzon együtt. A győztes pályázatok legfeljebb 25.000 euró támogatásban részesülhetnek, és december 1-vel indulnak.

Az elbírálás során előnyt élveznek azok a kezdeményezések, amelyek:

  • hosszú távon fenntarthatóak,
  • innovatív oktatási, kutatási vagy társadalmi hatással bírnak,
  • hallgatói részvételt biztosítanak,
  • kapcsolódnak a EUniWell stratégiai céljaihoz és tematikus fókuszterületeihez (egészség és jóllét, társadalmi egyenlőség, fenntarthatóság és kultúra).

Miért érdemes jelentkezni?

A Seed Funding Program nem csupán pénzügyi támogatást kínál, hanem valódi lehetőséget ad arra, hogy a résztvevők nemzetközi közegben valósítsák meg innovatív elképzeléseiket, mindeközben pedig új szakmai kapcsolatokat építsenek és betekintést nyerjenek az interdiszciplináris együttműködések világába.

A sikeres projektek a EUniWell egyetemi szövetségnek köszönhetően széles körű láthatóságot kapnak, ami hozzájárul a szakmai fejlődéshez, és más nemzetközi együttműködésekben is előnyt jelenhet.

Korábbi győztes pályázataink 

SFC7: iHera
A Semmelweis hallgatói által vezetett projekt célja a premenstruációs szindróma (PMS) és a premenstruációs diszfóriás zavar (PMDD) körüli tudatosság növelése. A pályázatban interaktív tréningek, edukációs anyagok és érzékenyítő kampányok segítik elő egy empatikusabb, egészségtudatosabb légkört megteremtését az egyetemi közösségekben. A projektet Pana Djamtorki, Tina Shahsavari, dr. Gonda Xénia, Ger Ágnes Alexandra, Gökçe Can és dr. Gecse Kinga valósítják meg a Fogorvostudományi Kar, a Klinikai Pszichológia Tanszék és a Gyógyszerhatástani Intézet részvételével.

SFC6: OER.pro
Az OER.pro projekt célja, hogy népszerűsítse az Open Educational Resources (OER) használatát a EUniWell partneregyetemeken, ezzel segítve az oktatási anyagok átláthatóságát és elérhetőségét, a partnerek közötti együttműködést, valamint az oktatás nemzetközi láthatóságát is. A projektben a Semmelweis Egyetemet Dr. Lantos Zoltán képviseli az Egészségtámogatási Módszertani Tanszékről.

SFC6: Trauma2
A TRAUMA2 projekt azzal a céllal indult, hogy feltérképezze, hogyan befolyásolja a trauma a jólét különböző dimenzióit, és milyen stratégiák segíthetik a mentális egészség támogatását egy egyetemi környezetben. A kezdeményezés különféle tudományterületek bevonásával vizsgálja a közösségi támogatás, az önismeret és a reziliencia szerepét a traumák feldolgozásában – különös tekintettel a fiatal felnőttekre és egyetemi hallgatókra. A Semmelweis Egyetemet a projektben Dr. Unoka Zsolt, Dr. Lévay Evelyn és Gerlinger Lilla képviselik a Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikáról.

A Semmelweis Egyetem EUniWell csapata örömmel nyújt támogatást mindazoknak, akik érdeklődnek a legújabb pályázati lehetőség iránt. A jelentkezők eligazodását segítendő, 2025. július 23-án 15.00 órától egy angol nyelvű online tájékoztató fórumot tartunk, amelyre itt lehet regisztrálni. A csatlakozáshoz szükséges linket a szervezők az eseményt megelőző napon küldik meg a regisztrált résztvevőknek.

Az EUniWell központi csapata ugyancsak szervez angol nyelvű online tájékoztatókat, amelyekre július 9-én, 17-én és augusztus 28-án kerül sor. A részletes információk és a csatlakozási linkek ezen az oldalon érhetők el.

Amennyiben valaki még nem rendelkezik nemzetközi partnerekkel, a projekttársak megtalálásában egy online matchmaking form segíti az érdeklődőket, amely ezen a linken érhető el.

A Semmelweis Egyetem EUniWell csapata minden érdeklődőt bátorít arra, hogy vegyen részt ebben a kiváló kezdeményezésben, hozzájárulva ezzel az egyetem nemzetközi hírnevének öregbítéséhez és a jóllétet elősegítő innovatív projektek megvalósulásához.

A Seed Funding Programon túl – ingyenesen elérhető képzési lehetőségek a EUniWell kínálatában


Az EUniWell nem csupán projektalapú együttműködéseket támogat, hanem széleskörű, ingyenesen elérhető online és blended kurzusokat is kínál a jóllét különböző témáiban. A kurzusok gyakorlatorientált tudást nyújtanak, és az egészségügytől a társadalmi egyenlőségen át a fenntarthatóságig rengeteg témát lefednek. A EUniWell kurzuskatalógusában hallgatók, oktatók és kutatók egyaránt találhatnak számukra releváns, értékes tanulási lehetőségeket.

Semmelweis Egyetem EUniWell WeFF programban való közreműködése a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap (NKFI Alap) támogatásával jött létre.

 

 

 

 

 

 

Szöveg és fotó: Nemzetközi Kapcsolatok és Alumni Igazgatóság