Tevékenyen részt vett a Biofizikai és Sugárbiológiai Intézetben létrejött Békésy György Kutatóközpont 2018-as megalapításában.
Úttörő szerepe volt a nukleáris mágneses rezonancia (NMR) emberi testen való alkalmazásában. Így nevéhez kapcsolódik a mágnesesrezonancia-képalkotó (MRI) vizsgálat kidolgozása. A 2000-es évek elején a londoni Nemzeti Rákkutató Intézetnek, 2008-2016 között a Szingapúri Tudományos, Technológiai és Kutatási Ügynökség Orvosbiológiai Kutatási Tanácsának elnöke volt. Jelentős szerepet játszott a szingapúri-magyar tudományos együttműködés és tapasztalatcsere előmozdításában. Több mint 800 publikáció szerzője. 2020-ban jelent meg önéletrajzi reflexiókat tartalmazó könyve „My Life in Science” címmel, amely egyetemünk repozitóriumában is olvasható.
Sir George Radda ars poétikájaként így fogalmazott: „Teljesen új szemléletre van szükség ahhoz, hogy az eltérő szakmák ne csak együtt dolgozzanak, hanem együtt is gondolkozzanak az emberiség legnagyobb problémáinak a megoldásáról.”
Nyugodjék békében!
Dr. Kellermayer Miklós, Biofizikai és Sugárbiológiai Intézet
A cikket a Semmelweis Egyetem Kommunikációs Igazgatósága tette közzé.