Magyarország és a közép-európai régió vezető orvos-egészségügyi felsőoktatási intézményeként a Semmelweis Egyetem vezetőinek meghatározó célja, hogy mind az oktatásban, a kutatás-innovációban és gyógyításban dolgozó munkavállalóinak elégedettségét elnyerje, mert ezen érzés jelentősen meghatározza többek között nemcsak a munka hatékonyságát, a fluktuációt, de a munkahelyi hangulatot is.

A munkavállalóink elégedettsége, jólléte stratégiai kérdés, éppen ezért a 2022. évi dolgozói elégedettségmérésről szóló kérdőív eredményei alapján fenntartói jóváhagyással elkészült a több évet átfogó intézkedési terv az elégedettség további javítására.

Ennek megfelelően a jelen beszámolóban a 2023. évre vonatkozó beavatkozási területek II. féléves eredményeit szeretnénk bemutatni az alábbi megvalósult legfontosabb intézkedések összefoglalásával. Az eredmények nagyban segítik az egyetem vezetését, hogy a fejlesztendő területekre fókuszálva elősegítse a dolgozók munkahelyi elégedettségét.

A teljes beszámoló ide kattintva olvasható (pdf).