Kisfilmsorozatunkban szakmájukban úttörő kutatók, orvosok, kiemelkedően tehetséges fiatalok, valamint híres művészek beszélnek arról, milyennek látják a Semmelweis Egyetemet, és milyen tapasztalatokat szereztek az ország legrégebbi orvosképző intézményében.

A legújabb kisfilm főszereplője dr. Gulyás Balázs, a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat elnöke, valamint a Semmelweis Egyetem alumnusa, az egyetem legnagyobb presztízsű nemzetközi tudományos elismerésével, a Semmelweis Budapest Awarddal kitüntetett kutató. A Semmelweis Egyetem nagy hatással volt arra, hogyan váltam orvossá, kutatóvá – fogalmaz. Mint elmondja, az egyetem megfelelő arányban nyújtott elméleti ismereteket, amelyek nagyon hasznosak egy tudós életében, és gyakorlati klinikai ismereteket, információkat, tudást, ami pedig nemcsak a klinikai gyakorlatban, de a gyakorlati kutatásban is nagyon hasznos. Beszél arról, hogy a saját életének, és a családja életének is fontos része a Semmelweis, és hogy sokat jelent számára, hogy alma materétől kapott rangos díjat. „Soha ne add fel! Próbálj a fő célra összpontosítani, és haladj azon az úton, amelyet választottál!” – tanácsolja dr. Gulyás Balázs a leendő kutatóknak, és a számukra legfontosabb három tulajdonságot is kiemeli: az újdonságok keresését, a kihívások keresését és a kudarctűrést. „Ha kudarc ér az életben, mindig leckeként éld meg azt, és tanulj ebből a leckéből annak érdekében, hogy a következő szintre léphess” – tanácsolja.

Pogrányi Péter