A Semmelweis Egyetem és a Taskenti Gyógyszerészti Intézet vezetői általános szándéknyilatkozatot írtak alá.

Magyar-üzbég együttműködésről egyeztetett a Magyar Rektori Konferencia közreműködésével és szervezésében 2023. május 19-én a Semmelweis Egyetemre látogató dr. Kamal Saidakbarovich Rizaev. A Taskenti Gyógyszerészti Intézet (Tashkent Pharmaceutical Institute) rektorát, aki a II. Magyar-Üzbég Rektori Fórum programsorozatra érkezett Magyarországra a Semmelweis Egyetem részéről dr. Hermann Péter oktatási rektorhelyettes, dr. Antal István, a Gyógyszerésztudományi Kar (GYTK) dékánja, dr. Pop Marcel, a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságának igazgatója, dr. Ludányi Krisztina, a Gyógyszerészeti Intézet igazgatóhelyettese, valamint Módos Diána, a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságának nemzetközi szakértője fogadta.

A Tashkent Pharmaceutical Institute először 2021-ben kereste meg a Semmelweis Egyetemet egy lehetséges együttműködés céljából, de konkrét együttműködési területeket nem azonosítottak és az együttműködést sem formalizálták. A mostani találkozó során azonban mindkét intézmény képviselői nyitottak voltak együttműködés kialakítására, így a közeljövőben megkezdődhet a partnerkapcsolat konkrét felületeinek beazonosítása. Ennek egyik első lépéseként dr. Kamal Saidakbarovich Rizaev meghívta a Gyógyszerésztudományi Kar vezetőit Üzbegisztánba.

A találkozó zárásaként a két intézmény képviselői általános szándéknyilatkozat írtak alá.

7kép

Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága