A Semmelweis Egyetem hallgatói öt éremmel tértek haza az idei egyetemi Földharc Bajnokságról. A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen megrendezett versenyen 8 egyetem közel 70 hallgatója mérte össze erejét november 9-én.

A megmérettetésen a Semmelweis Egyetem hat orvostanhallgatója indult, akik összesen öt érmet szereztek. A 66 kg-os súlycsoportban Pál Péter a III. helyen végzett, a 83 kg-os kategóriában Jász Márton ezüstérmet vihetett haza, a 90 kg-osok versenyében Cseh András bronzérmes lett, a 100 kg-os súlycsoportban Veres Szilárd aranyérmes, a 100 kg felettiek küzdelmében pedig Osváth Bálint II. helyezést ért el.

A versenyen képzett küzdősportolók is részt vettek: Jász Márton például több éves sikeres birkózó múlttal rendelkezik, Veres Szilárdnak pedig komoly jiu-jitsu sportmúltja van. Pál Péter, Cseh András és Osváth Bálint még csak három hónapja edzenek a Budapest Honvéd Sport Egyesület Birkózó szakosztályában, ennek ellenére kiváló küzdelmeket vívtak. Az eddigi birkózó edzések mellett hamarosan lehetőség lesz jiu-jitsu edzések látogatására is –  számolt be dr. Mensch Károly, a Fogorvotudományi Kar Orális Diagnosztikai Tanszék adjunktusa, a szakosztály technikai vezetője.

Forrás: dr. Mensch Károly

A cikket a Semmelweis Egyetem Kommunikációs Igazgatósága tette közzé.