Az idei szemeszter első előadásán október 3-án 18 órától dr. Takáts Annamária osztja meg az érdeklődőkkel a Parkinson-kórral kapcsolatos ismereteket. Ezt követően minden hétfőn újabb témával várják a Semmelweis Egyetem orvosai, kutatói a résztvevőket, hogy beavassák őket az orvostudomány legújabb eredményeibe, és első kézből kaphassák meg a leggyakoribb betegségekre vonatkozó új információkat.
A sorozat további előadásain szó lesz még a betegjogokról, környezeti toxikológiáról, a vérről és vércsoportokról, a XXI. századi egészségügyi rendszerekről, a háziorvosok kapuőr szerepéről, a labormedicináról, a bőr öregedéséről, illetve olyan új területekről is, mint a robot-, az űr- és távsebészet. Emellett két külön előadás is foglalkozik a szorongás témakörével kitérve annak kezelésére és neurobiológiai alapjaira is.
Dr. Nagy Zoltán professor emeritus, a Szenior Akadémia szakmai vezetője elmondta: az elmúlt négy év több mint hetven előadásán több ezer érdeklődő – nem csak a nyugdíjasok – kapcsolódott be heti rendszerességgel a programsorozatba.
A Szenior Akadémián való részvétel ingyenes, de egyszeri, online regisztráció szükséges, amelyet a programsorozat honlapján lehet megtenni. Az egyszeri regisztrációval minden előadásra jelentkeznek az érdeklődők. A rendezvényt online tartják meg, a prezentációk interneten keresztül, a Zoom program segítségével követhetők.
A Szenior Akadémiát 2019-ben hirdette meg először a 250. jubileumát ünneplő Semmelweis Egyetem, amely az oktatás, kutatás-innováció és gyógyítás hármas egysége mellett kiemelt feladatának tekinti a lakosság tájékoztatását és a tudományos ismeretterjesztést, prevenciós célú, népegészségügyi programok által.
Dávid Orsolya
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem
A cikket a Semmelweis Egyetem Kommunikációs Igazgatósága tette közzé.