Semmelweis-nap alkalmából Batthyány-Strattman László-díjban részesült dr. Gyulai-Gaál Szabolcs egyetemi docens, az Orális Diagnosztikai Tanszék osztályvezetője, valamint dr. Kempler Péter, a Belgyógyászati és Onkológiai Klinika egyetemi tanára, a Magyar Diabetes Társaság elnökhelyettese.

Semmelweis-nap alkalmából június 30-án elismeréseket adtak át a Belügyminisztériumban. A Semmelweis Egyetem két munkatársa is Batthyány-Strattman László-díjban részesült. Az 1992-ben alapított életműdíjat évente legfeljebb 50 szakembernek adják át. Azok részére ítélik oda, akik szakmai vagy közszolgálati munkájukkal hozzájárultak az egészségügyi és szociális, valamint családvédelmi ellátás fejlesztéséhez – az e tevékenység során elért évtizedes kimagasló teljesítmény vagy eredmény elismerésére.A Semmelweis Egyetemről az idei ünnepségen Batthyány-Strattman László-díjban részesült dr. Gyulai-Gaál Szabolcs egyetemi docens, az Orális Diagnosztikai Tanszék osztályvezetője. 1972-ben nyert felvételt az akkori Semmelweis Orvostudományi Egyetem Fogorvostudományi Karára, diplomázás után először üzemi fogorvosként, majd pedig gyermekfogorvosként dolgozott Székesfehérváron. Ezt követően a MÁV Kórházban helyezkedett el általános fogorvosként Budapesten. 1989-ben jelentkezett a dr. Szabó György vezette egyetemi szájsebészeti klinikára szakorvosjelöltnek, a szakvizsga után ugyanitt egyetemi tanársegédként, majd egyetemi adjunktusként és az ambulancia osztályvezető helyetteseként folytatta pályafutását. 2005-ben a konzerváló fogászat és fogpótlástan szakorvosa lett, 2008-ban PhD-fokozatot szerzett. 2007 óta a Fogorvostudományi Kar Oktatási Centrumában megalakult a Dento-alveoláris Sebészeti Osztály vezetője.Szintén Batthyány-Strattman László-díjban részesült dr. Kempler Péter, a Belgyógyászati és Onkológiai Klinika egyetemi tanára, a Magyar Diabetes Társaság elnökhelyettese. 1979-ben diplomázott a Semmelweis Egyetemen, azóta a Belgyógyászati és Onkológiai Klinika (korábban I. Sz. Belgyógyászati Klinika) munkatársa, 2002 óta egyetemi tanárként. Jelenleg a klinika tudományos igazgatóhelyetteseként és részlegvezetőjeként dolgozik. Klinikai érdeklődési területe a diabetes mellitus, kutatási területe a neuropathia diabetica. 1981-ben, eredetileg tudományos diákkörös hallgatók bevonásával létrehozta hazánkban az első neuropathia munkacsoportot, melyben azóta 88 TDK-s hallgató dolgozott. Többek között a Közép-Európai Diabetes Társaság (FID-CEDA) vezetőségi tagja 2014 óta, 2022-ben a társaság elnöke lett. A Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetségének (MOTESZ) 2021-ben választották leendő elnökévé, Magyar Diabetes Társaság elnöki pozícióját 2016 és 2021 között töltötte be, azóta az MDT elnökhelyettese és a Diabetologia Hungarica főszerkesztője. 2021-ben a Cukorbeteg Egyesületek Országos Szövetsége (CEOSZ) elnökségi tagjává választották. Számos, hazánkban rendezett nemzetközi kongresszus szervezőbizottságának volt az elnöke.

A kitüntetéseket dr. Rétvári Bence miniszterhelyettestől, politikai államtitkártól vehették át.

Szabó Ádám
Fotó: Belügyminisztérium