Egy év kényszerpihenő után ismét megrendezték az egyik legnívósabb egyetemi sportbajnokságot, az Úszó MEFOB-ot, ahol a Semmelweis Egyetemet képviselő 11 hallgatóból álló csapat a harmadik helyet szerezte meg az összesített pontversenyben. A megmérettetésen összesen 18 egyetem több mint 200 hallgatója vett részt.

Az eseményen a sportág legjobb egyetemistái vettek részt az ország minden pontjáról a BVSC uszodájában amatőr és profi kategóriában egyaránt. A Semmelweis Egyetemről két éremet szerzett amatőr kategóriában Farkas Adél, az Egészségtudományi Kar harmadéves hallgatója: 100 méteres hátúszásban aranyérmes lett, 100 méteres pillangóban pedig bronzérmet vihetett haza. Juhász Dániel, az Általános Orvostudományi Kar negyedéves hallgatója több versenyszámban is dobogós helyezést ért el amatőr kategóriában: 100 méteres mellúszásban és 200 méteres vegyes váltóban is a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

Galéria

8kép

Igazolt kategóriában ezüstérmet szerzett Ilyés Laura Vanda elsőéves orvostanhallgató 100 méteres pillangóban illetve 200 méteres vegyes váltóban is. Szintén igazolt kategóriában ezüstérmmel térhetett haza két versenyszámban is Lakner Dávid, az Egészségtudományi Kar első éves hallgatója 100 méteres pillangóban illetve 200 méteres vegyes váltóban is első helyen végzett.

A Semmelweis Egyetem csapata (Békési Dániel, Jenei Márton László, Erdős Rita, Bíró Lili, Genevieve Arany Lao-Kan, Pálfi Máté, Farkas Adél, Juhász Dániel, Ilyés Laura Vanda, Lakner Dávid) 10×50-es intézményi gyorsváltóban a negyedik helyen végzett.

Igazolt kategóriában ötödik helyezést ért el 100 méteres gyorsúszásban Erdős Rita elsőéves ETK-s hallgató. Amatőr kategóriában hatodik helyen végzett 100 méteres hátúszásban illetve 200 méteres  vegyesben is Genevieve Arany-Lao-Kan, másodéves orvostanhallgató.