Semmelweis Nap alkalmából Batthyány-Strattmann László-díjat kapott az egyetem két munkatársa a Pesti Vigadóban rendezett ünnepségen. Az elismeréseket dr. Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere és dr. Horváth Ildikó egészségügyi államtitkár adták át.

Az egészségügyi ellátás fejlesztése érdekében végzett szakmai munkája, kimagasló teljesítménye elismeréseként Batthyány-Strattmann László-díjban részesült az egyetemről dr. Ádám Éva Ágnes professor emerita, az Orvosi Mikrobiológiai Intézet nyugalmazott egyetemi tanára, valamint dr. Sápi Zoltán, az I. Sz. Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet igazgatóhelyettese.

Az egészségügy területén végzett kivételesen magas színvonalú, példaértékű szakmai munka elismeréseként Semmelweis-díjakat is átadtak, összese négyen kaptak ilyen kitüntetést. Batthyány-Strattmann László-díjban 24-en részesültek, 33-an pedig miniszteri elismerő oklevelet vehettek át dr. Kásler Miklóstól, az emberi erőforrások miniszterétől és dr. Horváth Ildikó egészségügyi államtitkártól. A díjazottak teljes listája ide kattintva tekinthető meg.

Bódi Bernadett
Forrás: kormány.hu