Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 173. évfordulója alkalmából a Semmelweis Egyetem számos munkatársa részesült állami, vagy egyetemi szintű kitüntetésben.
Széchenyi-díj

Áder János köztársasági elnök a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából Széchenyi-díjjal tüntette ki

• dr. Merkely Bélát, a Semmelweis Egyetemet rektorát, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika igazgatóját,
  • dr. Csanády Lászlót, a Biokémiai és Molekuláris Biológiai Intézet igazgatóját,
  • dr. Poór Gyulát, a Belgyógyászati és Hematológiai Klinika Reumatológiai és Fizioterápiás Tanszéki Csoport egyetemi tanárát.

Az elismerést mindhármuknak a kivételesen értékes tudományos pályafutásuk során elért eredményekért ítélték oda. Az erről szóló cikkünk ide kattintva olvasható.

Magyar Érdemrend elismerések

A Semmelweis Egyetem hat professzora érdemelte ki a Magyar Érdemrend elismeréseket.
Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetést vehetett át:

• dr. Ádám Veronika, a Biokémiai Tanszék professor emeritája,
  • dr. Schaff Zsuzsanna, a II. Patológiai Intézet professor emeritája.

Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata elismerést kapott:

• dr. Nagy Zoltán Zsolt (igazgató, Szemészeti Klinika),
  • dr. Nyirády Péter (igazgató, Urológiai Klinika),
  • dr. Sótonyi Péter (tanszékvezető, Érsebészeti és Endovaszkuláris Tanszék, klinikai igazgatóhelyettes, Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika).

A Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata elismerésben részesült:

• dr. Entz László (Érsebészeti és Endovaszkuláris Tanszék).
Ferenczy Noémi-díj

Dr. Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából miniszteri művészeti kitüntetéseket ítélt oda. Kiemelkedő ipari tervezőművészeti tevékenysége elismeréseként Ferenczy Noémi-díjban részesült:

• dr. Mascher Róbert (DLA formatervező iparművész, Pető András Kar Humántudományi Intézet).

Részletes beszámolónk a Magyar Érdemrend elismerésekről ide kattintva olvasható.

Egyetemi elismerések

Az egyetem 168 munkatársa részesült egyetemi szintű elismerésben. Ötvenen kaptak Semmelweis Egyetem Kiváló Dolgozója elismerést, ketten Semmelweis Egyetem Kiváló Konduktora címet, hárman részesültek Kossuth Zsuzsanna emlékdíjban. Rektori dicséretet 33, kancellári dicséretet 24 fő kapott, dékáni dicséretet 52-en érdemeltek ki. A díjazottak teljes névsora, valamint dr. Merkely Béla rektor nemzeti ünnep alkalmából megfogalmazott beszéde ide kattintva olvasható.

Borítókép: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem