A Semmelweis Egyetem hallgatói három aranyéremmel tértek haza, ezzel a legjobban teljesítettek az idei evezős MEFOB-on. Az egyetemi és főiskolai bajnokságon hét egyetem hallgatói, nyolc versenyszámban mérték össze tudásukat.

A csepeli evezőspályán két napon keresztül zajló megmérettetésen a Semmelweis Egyetem csapata lett a legeredményesebb, három aranyéremmel térhettek haza.  A női és a férfi egypárevezős versenyszámokban is az egyetem hallgatói állhattak a dobogó felső fokára. Női kategóriában az Egészségtudományi Kar hallgatója, Benda Orsolya, a férfiaknál  pedig Gerei Tamás vihette haza az aranyérmet.  A kétpárevezősöknél Gerei Tamás és Turi Péter páros (Általános Orvostudományi Kar) szoros küzdelemben, de végül megelőzte a BME hajóját, így ebben a kategóriában is egyetemi győzelem született.

A járványügyi intézkedések miatt az érmeket döntően még a partraszállás előtt, a hajóban kapták meg a helyezettek.

További eredmények ide kattintva érhetők el.

Bódi Bernadett
Kiemelt kép (illusztráció): Kovács Attila – Semmelweis Egyetem