Szabó Noé, az Általános Orvostudományi Kar negyedéves hallgatója második helyezést ért el a felnőtt szabadfogású országos birkózó bajnokságon. A Magyar Birkózó Szövetség szeptember 19-i rendezvényén 145 versenyző képviselte magát, Szabó Noé 92 kilós kategóriában indult a megmérettetésen.

A Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karának negyedéves hallgatója, Szabó Noé a Vasas SC színeiben vett részt a felnőtt birkózó országos bajnokságon, ahol ezüstérmes lett. Az egyetem hallgatója 92 kilós kategóriában indulva állt szőnyegre, ahol 145 versenyző képviselte magát. Első meccsén technikai tussal (10-0) múlta felül a budapesti Honvéd birkózóját. Az ezüstéremért pedig az újdonsült junior magyar bajnokkal, Végh Richárddal kellett megküzdenie. „Akciókban és izgalmakban dús mérkőzés volt, a győzni akarás vitt előre” –  fogalmazott az orvostanhallgató.

Fotó és forrás: Szabó Noé